mama dwóch małych kobiet, szczęśliwa żona,
hortiterapeuta,
wiceprezes Fundacji Strefa Przetrwania,
członek kadry trenerskiej i mentorskiej Instytutu Ekoterapii Relacyjnej,
nauczyciel metody Butejki,
kreatywna dusza
"Dzień KAŻDY Kobiet" to projekt zrodzony z potrzeby udowodnienia, że warto celebrować kobiecą wyjątkowość codziennie.
...bo czemu mamy świętować piękno, szlachetność, zaradność, optymizm, różnorodność, kreatywność, dobroć, oddanie, pasję...KOBIECOŚĆ tylko 8 marca?
Chcę pokazać Kobiety pełne pasji, które swoją działalnością zmieniają siebie i swoje otoczenie na lepsze! 
KAŻDEGO DNIA.
Spotkanie z Martą to jak odwiedziny egzotycznego kraju. Jest kolor, jest energia, nietuzinkowy styl, oryginalne zainteresowania, udzielające się poczucie wolności oraz masa radości rozbłyskująca w spojrzeniu i rozbrzmiewająca w głosie. Rozmowa z Martą wietrzy głowę, odświeża spojrzenie, krótko mówiąc - dodaje życiu oddechu. Przypadek? Nie sądzę, zważywszy na to, co przeczytasz poniżej.
Marta od dziecka była szczególnie wrażliwa na przyrodę. Jej zapachy, odczucia, dźwięki to jedne z silniejszych wspomnień jej dzieciństwa.
Pewnie dlatego w 2016 roku wspólnie z mężem powołali do życia Przedszkole Leśne Włóczykij w Ostrołęce. Było to miejsce w którym miała możliwość doświadczać natury każdego dnia przez wszystkie pory roku, w mrozie i upale. W jej wizji przedszkola leśnego znalazło się miejsce dla dziewczynki z niepełnosprawnością ruchową, z którą przemierzała las ucząc ją biegać, wspinać się, pokonywać własne słabości.

W lesie Marta odnajduje spokój, wycisza się, staje się uważna. Ogromną radość sprawia jej wspieranie w tym zakresie innych. Prowadzone przeze nią kąpiele leśne są uzupełniane treningiem oddechowym Butejki, dzięki czemu możliwość wyciszenia się jest jeszcze głębsza. W sosnowym lesie na terenie, który pamięta Puszczę Kurpiowską, spotyka się z dużymi i małymi aby czuć, słyszeć i zobaczyć więcej, oraz tworzyć z tego co las ofiaruje w swojej gościnności.
Marta często łączy swoje działania z twórczymi i rozwijającymi warsztatami w lesie. Uwielbia leśną florystykę i pracę w glinie, na które zaprasza do Pracowni Lasu zlokalizowanej na leśnej polanie. Za stoły służą pnie zwalonych drzew, sufitem jest niebo a stopy stawiane są na mchu...
Od tego roku Marta jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kąpieli leśnych.
Marta dajesz nam nadzieję, że w tym betonowym świecie, powrót do korzeni jest możliwy i na wyciągnięcie ręki. Działaj dalej z mocą!
od Marty:
1.Czy to co robisz zawodowo ma na Ciebie wpływ?
Wszystko co spotyka nas w życiu ma na nas wpływ. To co robimy, jak żyjemy. Czasem dzieją się rzeczy niespodziewane i one też nas kształtują. Tylko od nas zależy czy dostrzeżemy, że zmiany dzieją się po coś. Bo zawsze tak jest... Wszystko co robię w moim życiu jest z wyboru. Przyjmuję zmiany jako wyzwanie i tworzę swój świat, zmieniając także siebie.
2. Co dajesz światu? 
Przyjmując zmiany rozwijam się i odnajduję w nowych sytuacjach. Dzięki wielu doświadczeniom mogę być wsparciem dla innych. Kąpiele leśne, trening oddechowy, rozmowa z rodzicami dzieci z niepełnosprawnością. To są te sytuacje w których mogę podzielić się tym co dobre.
3.  Jaką ważną dla Ciebie myślą chciałabyś podzielić się z innymi kobietami?
W moim życiu było wiele trudnych chwil. W każdej z nich zawsze upatrywałam czegoś dobrego na czym mogłam budować. Z tych trudów powstało Przedskole Leśne Włóczykij, Projekt w Stronę lasu, odkryłam kąpiele leśne, które prowadziłam nie wiedząc, że ktoś już nazwał taką formę kontaktu z naturą, a także terapia w naturze dziecka z niepełnosprawnością ruchową... Co mogę Ci powiedzieć? Z każdego doświadczenia czerp inspirację do zmian.
koniecznie zajrzyj w te miejsca:
Projekt W Stronę Lasu
Projekt Oddech lasu
Back to Top